Vstup do eshopuZdraví je důležité?

Naši registrovaní farmáři a zemědělci Vám nabízí čerstvé produkty a biopotraviny. Podporujeme české farmáře, české farmářské trhy a české zemědělství.

Pomocník

Pro vyhledání farmáře ve Vašem okolí klikněte na odkaz Farmář v regionu v levém menu a vyberte si Váš region z přehledu krajů.

Ministerstvo Zemědělství

eKlasa

Produkt ekologického zemědělství

Regionální potravina

Domů Aktuality

Aktuality a novinky z Vašeho regionu

Burčákové slavnosti Hustopeče
vloženo: 21. 9. 2010 12:00, autor: volny-cas.cz

Akce, která je v Hustopečích vždy vrcholem roku, je věnována typickému nápoji tohoto kraje - burčáku. Po slavnostním otevření mázhausů začíná neomezená ochutnávka a konzumace různých druhů burčáku. Vše bude doplněno programem na náměstí a v jednotlivých mázhausech.

Téma: lidové tradice > poutě, jarmarky, řemesla | kulinářství > víno | kulinářství > speciality | slavnosti | historie > historický šerm

přejít na celý článek


 
JIŽ BRZY BUDE V EU STÁTECH OPĚT BIOVÍNO!
vloženo: 9. 9. 2010 13:39, autor: pro-bio.cz

Paolo de Castro, předseda pro zemědělskou komisi Evropského parlamentu, nás ujišťuje, že problém týkající se uznání statusu biovína, bude brzy vyřešen. Původní návrh byl sice stažen, ale po něm následovala diskuze týkající se obsahu síry ve vínech. Návrh stále komplikuje vyjednávání s Německem, nicméně bychom měli brzy obdržet schválení návrhu. Návrhu, který definuje rozdíl v obsahu síry mezi biovíny a víny konvenčními.

Věřím, že Evropská komise je již velice blízko k dosažení shody s členskými státy.

Termín: 30.10.2010 - 02.10.2010

Další informace: Turistické informační centrum Hustopeče, tel.: 519 412 909, infocentrum@hustopece-city.cz

přejít na celý článek


 
Výroba mléka se farmářům opět začíná vyplácet
vloženo: 9. 8. 2010 13:39, autor: ČT24

Přibyslav - Čeští zemědělci mají důvod k radosti, výroba mléka se totiž po loňských problémech opět začíná vyplácet. V průběhu letošního roku vzrostly výkupní ceny za litr skoro o dvě koruny na nynějších 7,50 koruny, což už podle farmářů pokrývá výrobní náklady. Navíc by se ještě měly mírně zvyšovat. Zemědělci loni na podzim na protest proti nízkým výkupním cenám vylévali mléko do polí.

přejít na celý článek


 
Fakta o zdravé výživě a bioproduktech

Biopotraviny a bioprodukty jsou v České republice stále žádanější. Bohužel se ale ještě většina spotřebitelů nezajímá o jejich původ. Nakupování biovýrobků by nemělo být módním trendem, ale mělo by jít ruku v ruce s ekologickým smýšlením.

Je jasné, že prostřednictvím dopravy, tedy lépe řečeno spalováním ropných produktů, se do ovzduší dostávají skleníkové plyny, toxické látky a pevné částice, které zhoršují životní prostředí kolem nás. Je také jasné, že čím dále nějakou věc přepravujeme, tím je tato zátěž vyšší. Tím pádem, pokud si zde, myšleno v České republice, zakoupíme biopotravinu pocházející ze zahraničí, která musí na pult obchodu nezřídka urazit stovky kilometrů, pak se její „zdravý původ“ často úplně stírá. Bohužel má dovoz biopotravin do ČR vzestupnou tendenci. Nejlepším způsobem, jak biopotraviny získávat, je přímo „ze zdroje“, tedy rovnou z ekofarmy. Mnoho lidí ale tuto možnost nemá.

V dnešní době je dováženo přibližně 62 % z celkového objemu biopotravin u nás dostupných. Na každý kilogram kiwi dovezeného z Nového Zélandu připadá kilo oxidu uhličitého.

Výhodou české biopotraviny je často i cena, která bývá oproti dovezenému výrobku nižší, někdy i o desítky korun. Prostoru pro výrobce biopotravin je v České republice dostatek. Ty se bohužel často prodávají do zahraničí za vyšší výkupní ceny. Spotřebitelům nyní již nezbývá nic jiného, než se o tuto problematiku více zajímat a vytvořit poptávku po českých biopotravinách.

Je to jen Vaše volba.


 
Pomáhame rozšiřovat české ekologické zemědělství a prodej biopotravin

Naším cílem je aktivně a účinně pomáhat a podporovat české zemědělství formou velkoobchodního i maloobchodního prodeje. Nabízíme jasné a přesné zacílení na odběratele a zvýšení tržeb prodejem vyhledávaných bioproduktů.


Máte zájem o spolupráci nebo inzerci?

Nabízíme výhody pro naše partnery a partnerské organizace. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte zde.

Portál Český Farmář nabízí zvýhodnění zápisů, rozšířený zápis a další výhody pro naše partnery. Naši nabídku Vám zašleme na vyžádání. Kontaktujte nás prosím prostřednictvým formuláře.

chci vědět více..

Nabídka produktů v Eshopu farmáře

V eshopu produktů na portále Český Farmář můžete nalézt produkty prodávané farmáři ve Vašem okolí.

V případě, že chcete nakupovat si vyberte farmáře a pokud farmář nabízí prodej svých produktů prostřednictvým eshopu, zvolte si jednotlivé produkty a odešlete objednávku. Dále pokračujte dle nabídnutého typu odběru...

chci vědět více..