Editovat záznam

Ekostatek Vlkaneč

V roce 2008 zahajuje farma hospodaření, zatím na necelých 2,25 ha sadů. V cípu jednoho pozemku (nyní již nový sad), který naštěstí ležel ladem, je malá studánka - nejen na zalévání. Na podzim přibudou další pozemky - dalších 10 a více hektarů od JZD. Ty pak dle výsledků půdních rozborů budou buď rovnou osázeny stromy nebo na nich bude vyseto zelené hnojení a zapraven uleželý hnůj. Mezi stromky (minimálně než dorostou) se budou pěstovat dýně, zelenina a bylinky. První rok asi jenom zelené hnojení. Statek č.p. 42 je památkově chráněná budova, která je v držení rodiny již po mnoho generací. Cesta: Vlkaneč je obec na hranici Středních Čech a Vysočiny. Přijet můžete ze státní silnice Čáslav-Havlíčkův Brod, když odbočíte u Golčova Jeníkova. Přijet můžete ale také z několika dalších stran přes menší okolní obce (např. přes Zbýšov se známým rybníkem). Budovy statku č.p. 42 jsou přímo na návsi, jednoduše je poznáte – jsou ve špatném stavu, ale tam nás většinou nenajdete. Zkuste č.p. 37, které je kousek dole na druhé straně proti statku.

 

Vlkaneč 37
28564 Vlkaneč

 

Mobil: +420775126126
Telefon: +420775126126

 

Www:

 

Rostlinná výroba: dýně, saláty, řepa, rajčata, papriky, kedlubny, jablka, hrušky, slívy, třešně višně a mnoho dalšího

 

Produkty: Klientela: Zatím pouze vlastní Ekoklub v Praze. Závoz vždy na pondělí do Vinotéky Na Slupi 14, Praha 2 (přímo vedle Botanické zahrady, kousek pod Karlovým náměstím). V Praze Ekofestival a Den bez Aut pořádané Zeleným Kruhem (společně s biovíny). A snad i pražský Biojarmark.

 

Služby: Otevirací doba : po domluvě

 

 

Nabízené produkty

Název zboží Cena Dodání Košík
Farmář zatím nemá vloženy žádné produkty v eshopu.
Pro více informací o nabídce produktů můžete kontaktovat farmáře přímo telefonicky nebo na emailu.
 

Kde se nacházíme

 

Fotogalerie

Fotografie nejsou vloženy

Máte zájem o spolupráci nebo inzerci?

Nabízíme výhody pro naše partnery a partnerské organizace. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte zde.

Portál Český Farmář nabízí zvýhodnění zápisů, rozšířený zápis a další výhody pro naše partnery. Naši nabídku Vám zašleme na vyžádání. Kontaktujte nás prosím prostřednictvým formuláře.

chci vědět více..

Nabídka produktů v Eshopu farmáře

V eshopu produktů na portále Český Farmář můžete nalézt produkty prodávané farmáři ve Vašem okolí.

V případě, že chcete nakupovat si vyberte farmáře a pokud farmář nabízí prodej svých produktů prostřednictvým eshopu, zvolte si jednotlivé produkty a odešlete objednávku. Dále pokračujte dle nabídnutého typu odběru...

chci vědět více..